Yaşanılan ortamdaki nem miktarının doğru seviyede ayarlanması önemli olmakla beraber anca bunu nem alıcı makinesi ile dengeli olarak nem kurutma ile mümkündür.

Hem sağlık açısından hem de ortamda bulunan eşyaların ömrü açısından nem seviyesinin ayarlanması gerekmektedir.

Her ihtiyaca ve her sektöre uygun nem alıcı makinesi bulunmaktadır. Bu noktada sizlerin doğru makineyi tercih etmesi önemlidir. Hangi alanda kullanacağınızı doğru tespit etmelisiniz.

Nem oranının tespit edilmesi sorunlara da buna uygun çözüm getirilmesi demektir. %70 oranında bir nem oranı var ise bu oran küf ve pas oluşması için yeterli bir nem oranıdır.

Nem alıcı cihazı genellikle hava koşullarına bağlı olarak sürekli nemli havaya maruz kalan yerlerde sıkça tercih edilmektedir.

Ayrıca mutfak ve banyo gibi nemin oluşmasını hızlandıracak ortamlarda d kullanımı önerilmektedir.

Yoğun nemli ortamlarda nemin önlenmemesi durumunda daha büyük hasarlar meydana gelebilmektedir.

Evinize ya da iş yerinize küf restorasyonu yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Nemin sadece maddi olarak hasar vermediğini belirtmek isteriz. Sağlık açısından romatizma ve solunum yolları rahatsızlıklarını da tetiklemektedir.

Nem alıcı cihazları yalnızca ev ve iş yerlerdeki nem oranını kurutmada kullanılmamaktadır.

Sağlık sektöründe, müzelerde, inşaat alanında hatta gemilerde bile nem alıcı makinesi kullanılmakta ve sıkça tercih edilmektedir.

Evlerdeki havada bulunan nem oranı yalnızca dışarıdaki havadan kaynaklanan nem oranı değildir.

Evlerde bulunan bitkiler, mutfakta pişirilen yemeklerin buharı, banyodaki sıcak suyun gün içerisinde sıkça kullanımı da evdeki nem oranını etkilemektedir.

Nem oranını daha da fazlalaştıran bu etkenleri ortadan kaldıramayacağınıza göre evlerde pratik şekilde kullanılabilen bir nem alıcı tercih etmelisiniz.

Ekonomik olarak da elektrik tasarrufu sağlayan nem alıcılar sizlerin ortamdaki nemi hissetmemenizi sağlayacaktır.

Ortamdaki havada bulunan nem oranı sizlerin verimliliğini de etkilemektedir.

Sürekli terleme halinde vücudunuz daha fazla su kaybedecektir ve bu durum da sizlerin canlılığınızı düşürecektir. Bu sebepten dolayı özellikle iş yelerinizde nem oranı ölçümü yaptırmalısınız.

Nem oranının fazlalığı işyerlerindeki cihazlar için de oldukça risklidir. Özellikle elektronik aletler, kâğıtlar gibi şerlerindeki bulunan eşyalar için nem oranı tespiti yaptırmalısınız.

Nem alıcı makinesi iş yerinizde nem oranına kesin çözüm sunacaktır. Yüksek sıcaklıklardan ve ortamdaki havasızlıktan dolayı meydana gelebilecek nem oranını nem alıcılar sayesinde istediğiniz seviyede sabit olarak tutabilirsiniz.

Özellikle sanayi sektöründe sıkça kullanılan sanayi tipi nem alıcı makineleri küf ve pas oluşumunu kesin olarak önlemektedir.

Farklı ebatlarda ve farklı boyutlarda üretilen nem alıcılar ister düşük ister yüksek sıcaklıklarda nem oranını sabit tutmaktadır.

Tercih edeceğiniz nem alıcın ne kadar nem toplama kapasitesi olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Günlük olarak havadaki nemden ne kadarını tutabilir ve yaşadığınız yerdeki ortalama hava sıcaklığına ne kadar hitap edebilir gibi başlıca sorulara cevap alabilmelisiniz.

Bu sayede alacağınız nem alıcının kullanacağınız alanda sorunsuz bir şekilde ortadaki soruna hitap etmesini sağlayabilirsiniz. Her nem alıcı cihazı aynı özelliklere sahip değildir.

Bunun sebebi ise kullanım alanlarının farklı olması ve emilecek nem oranının da farklı olmasından dolayıdır. Firmamız sizlere bu konuda detaylı bilgi vermekte ve sizleri doğru nem alıcı makinesine yönlendirmektedir.

İhtiyacınız olan nem alıcının tespit edilmesi esnasında kullanacağınız ortamdaki hava koşulları da değerlendirilmelidir.

#nemalıcımakinesi #nemalıcımakinası #nemalmacihazı #nemalıcı #kiralıknemalıcımakinesi

Faydalı Bilgiler

Nem Alıcı Makinesi Nem İçin Kesin Çözüm mü?

Nem oranının fazlalığı işyerlerindeki cihazlar için de oldukça risklidir. Özellikle elektronik aletler, kâğıtlar gibi şerlerindeki bulunan eşyalar için nem oranı tespiti yaptırmalısınız. Nem alıcı makinesi iş yerinizde nem oranına kesin çözüm sunacaktır. Yüksek sıcaklıklardan ve ortamdaki havasızlıktan dolayı meydana gelebilecek nem oranını nem alıcılar sayesinde istediğiniz seviyede sabit olarak tutabilirsiniz.

Nem Alıcı Makinesi Her Ortamdaki Nemi Alır mı?

Nem alıcı cihazları yalnızca ev ve iş yerlerdeki nem oranını kurutmada kullanılmamaktadır. Sağlık sektöründe, müzelerde, inşaat alanında hatta gemilerde bile nem alıcı makinesi kullanılmakta ve sıkça tercih edilmektedir. Evlerdeki havada bulunan nem oranı yalnızca dışarıdaki havadan kaynaklanan nem oranı değildir.

Nem İnsan Sağlığına Zarar Verir mi?

Hem sağlık açısından hem de ortamda bulunan eşyaların ömrü açısından nem seviyesinin ayarlanması gerekmektedir. Her ihtiyaca ve her sektöre uygun nem alıcı makinesi bulunmaktadır. Bu noktada sizlerin doğru makineyi tercih etmesi önemlidir. Hangi alanda kullanacağınızı doğru tespit etmelisiniz. Nem oranının tespit edilmesi sorunlara da buna uygun çözüm getirilmesi demektir. %70 oranında bir nem oranı var ise bu oran küf ve pas oluşması için yeterli bir nem oranıdır.