Isımak ile beton kurutma inşaat alanların vazgeçilmez bir uygulaması olup, beton üstü ve içinde olan nem ve ıslaklık bu şekilde beton kurutma yapılarak giderilir.

Beton Nedir? Beton Ne İşe Yarar? Betonu Oluşturan Maddeler Neler? Beton Nasıl Yapılır? Beton Nerelerde Kullanılır? Hangi Beton Malzemesi Tercih Edilmeli? gibi soruların cevaplarını kısada olsa yazımız içinde değineceğiz.

Kum, çakıl, su, çimento ve yardımcı kimyasal maddelerin karışımı ile kullanılarak homojen karışımı ile meydana gelen maddeye beton denir.

İnşaat alanların olmazsa olmazı ve ana temel maddesi beton olup bir yapıyı, zemini, duvarı, tavanı tamamlayan ana madde dir.

Betonu oluşturan ana unsurlar kum, çakıl, su, çimento ve kimyasal maddeler sayesinde karıştırılarak oluşturulmuş hali ile ilk olan durumu homojen sonrası ise donduğunda adeta kemik gibi bir yapıya dönüşür.

Beton her alanda kullanılır özellikle inşaat alanların ve tamamlamasını sağlayan ana maddedir.

Beton ve kendi içerisinde kategorilere oluşur yeni yapılacak bir bina mutlaka zemin durumuna göre beton kalitesi ayarlanır örnek vermek gerekirse beton kalitesi C30 gibi adlandırılır.

Burada anlatmak istediğimiz ana unsur ısımak ile beton kurutma işlemi beton yüzeyinde ve içi kısmında oluşan ıslaklık ve nem gibi unsurları ortadan kaldırmaktır.

Beton kurutma uygulaması mutlaka yapılmalı çünkü inşaat veya yapı gibi binaların ömrü bu gibi maddelerin yani beton olan kısımların ömrünü uzatmaktadır.

Isımak, ısıtma ve kurutma alanlarında gerçekten çok işe yarayan bir cihaz olmuştur.

Isımak cihazları ikiye ayrılır Isımak Elektrikli ve Isımak Mazotlu olarak gruplandırmak gerekirse Mazotlu bacalı ve Mazotlu bacasız olarak üretilmekteler.

Beton da oluşan ıslaklık bir süre sonra nem oluşumuna ve daha sonrası rutubet ile küfe dönüşecek olup bu sorun giderilmediğinde ortamda bulunan eşyalara hatta insan sağlığına zarar verecektir.

Küflü ve rutubetli bir ortamda bulunmak gerçekten istemezsiniz, özellikle ortama yaydığı kokusu ile çok rahatsızlık verecek olup astım gibi hastalıklara davetiye çıkaracaktır.

Adı aslında ısımak elektrikli ısıtıcı diye geçen bu cihaz sadece ortam ısıtması yapmaz, ortamı ısıtarak kurutma işlemini de yapar yani özelliği ile hem ısıtır hem kurutur.

Özellikle bu cihaz kullanım amaçlarına göre inşaat alanların vazgeçilmez bir kurutulmasını sağlayan yardımcı ısımak cihazı olmaktadır.

Beton kurutma cihazı ihtiyacınızda firmamız aracılığı ile sizlere satın almadan kiralama usulü ile yerinize getirerek kurulumunu yaparak teslim ediyoruz.

Isıma cihazı elektrikli ya da mazotlu çalıştığını yukarıda bahsetmiştik ihtiyaç durumuna göre ister elektrikli ister mazotlu olarak, uygun kiralama fiyatları ile günlük, haftalık, aylık olarak sizlere temiz etmekteyiz.

Isımak kurutma cihazlarımız yapılacak ortama göre alan büyüklüğü hesaplanarak hangi ısımak cihazı uygun hesaplanır ve size gerekli olan cihaz güç sarfiyatına göre kiralanır.

Bu tür kurutma cihazları sürekli ihtiyacınız olacak ise satın almanızı yok kısa bir süre kullanım için ise kiralamanızı tavsiye ediyoruz.

Isımak ile beton kurutma gerçekten bir ihtiyaç, eğer zamanında beton gibi yerlerin kurutulması sağlanmaz ise bir sonra ki yapılacak uygulama geç kalınacak ve buda inşaat yapım süresini uzatacaktır.

Bu uzun süren inşaat yapımı size ayrıyeten zaman ve para kaybı yaşatacak ve teslim edeceğiniz süre sözü de yanıltıcı olacaktır.

Bir yapının veya inşaat ortamında en çok kullanılan etken madde beton kısmı ile tamamlanarak o yapıya şekil veren unsurudur.

Firmamızı arayarak gerekli olan kurutma cihazı ve diğer soruların cevabını bize ulaşarak alabilir extra olarak ücretsiz keşif hizmeti talebi bulunabilirsiniz.

#ısımakilebetonkurutma #ısımak #betonkurutma #ısımakısıtıcı

Faydalı Bilgiler

Beton Nedir?

Kum, çakıl, su, çimento ve yardımcı kimyasal maddelerin karışımı ile kullanılarak homojen karışımı ile meydana gelen maddeye beton denir. İnşaat alanların olmazsa olmazı ve ana temel maddesi beton olup bir yapıyı, zemini, duvarı, tavanı tamamlayan ana madde dir.

Beton Ne İşe Yarar?

Betonu oluşturan ana unsurlar kum, çakıl, su, çimento ve kimyasal maddeler sayesinde karıştırılarak oluşturulmuş hali ile ilk olan durumu homojen sonrası ise donduğunda adeta kemik gibi bir yapıya dönüşür. Beton her alanda kullanılır özellikle inşaat alanların ve tamamlamasını sağlayan ana maddedir.

Beton Nasıl Yapılır?

Beton ve kendi içerisinde kategorilere oluşur yeni yapılacak bir bina mutlaka zemin durumuna göre beton kalitesi ayarlanır örnek vermek gerekirse beton kalitesi C30 gibi adlandırılır. Burada anlatmak istediğimiz ana unsur ısımak ile beton kurutma işlemi beton yüzeyinde ve içi kısmında oluşan ıslaklık ve nem gibi unsurları ortadan kaldırmaktır.