Depo Kötü Koku Giderme, Genellikle gıdaların ve besinlerin muhafaza edildiği alanlarda kötü koku sorunu yaşanmaktadır.

Depolar genellikle kapalı alanlardır. Güneş ışığı bile depolarda muhafaza edilen ürünlerin cinsi ne olursa olsun maddi zararlara yol açabilecek şekilde ürünlerin bozulmasına sebep olabilmektedir.

Özellikle depolar için alınması gereken önlemlerin başında nem ve rutubeti engellemek gelmektedir.

Alınan bütün önlemlere rağmen yine de depolarda koku meydana gelebilmektedir.

Depolar kapalı alanlar olduğu için ve meydana gelen kokunun önlenmemesi durumunda kokular da bakteri ve mikropların üremesine ve bu durum da küf veya lekelerin meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

Özellikle marketlerdeki küçük depo alanlarında bulunan dondurulmuş gıdaların bozulmaması için ozon uygulaması ile gıdaların kullanım ömrü uzatılabilmektedir.

Ozon uygulaması yapıldığında sadece bakterilerin yok olması değil aynı zamanda gıdaların üzerindeki veya depodaki kokunun da yok edilmesi sağlanmaktadır.

Koku yok edilirken diğer temizlik malzemelerinde yaşanılan sıkıntılardan birisi olan başka bir koku meydana gelmez.

Ozonun sizlere sağlayacağı en büyük avantajlardan birisi kokusuz olarak havanın temizlenmesi ve diğer bir artısı da ozonun koku giderme işlemi sırasında ardında herhangi bir kalıntı bırakmamasıdır.

Ozonla depo kokusu temizliği işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de depoda muhafaza edilen ürüne göre uygulama yapılıp yapılmamasıdır.

Ozon uygulamaları içme suyu sektöründe de kullanıldığı için gıdalar üzerinde herhangi bir sağlık açısında olumsuzluk yaratmadığı kanıtlandığı için gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Konteynırlar da bir nevi depo görevi gördüğü için uzun süreli taşımalarda dondurulmuş ve kuru gıdalar ve diğer ürünler için oldukça kullanışlıdır.

Bununla birlikte her ne kadar kapalı alan olsalar da mikrop veya bakterilerin üremsine olanak sağlanacak herhangi bir hava durumu ile karşılaşılabilmektedir.

Bu gibi olumsuzlukların rastlandığı durumunda da ozonla depo pis koku alma uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulama sayesinde hem kapalı alanlardaki kokular giderilmektedir hem de hijyen açısından da %100 e varan bir sonuç elde edilmektedir. 

Depo kötü koku giderme işlemleri için uygulanacak olan ozon temizliğini ayı zamanda ambarlarınızda da kullanabilirsiniz.

Kısa süreli uygulamalarda bile ozonun çıkardığı sonuçları gözlerinizle görebilirsiniz. Depo dendiği zaman sadece gıda sektörü akla gelmemelidir.

Aynı zamanda sağlık sektöründe de ilaçların depolarda muhafaza edildiği düşünülürse bu ve buna benzer medikal sektörde de ozon uygulaması yapılarak hem mikrop giderme hem de koku engelleme işlemi yapılabilmektedir.

Ozonla depo kötü koku alma uygulamasının ozon uygulamasında anlayan profesyonel kişiler tarafında uygun oranda yapılması sizler için daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Depo kavramı oldukça geniş bir kavram olmakla birlikte her sektörde üretilecek ürünler için depo kullanılmaktadır.

Elektronik, sanayi veya diğer sektörler için üretilen her yapıya uygun olan ürünlerde ozon uygulaması yapılmaktadır.

Gerekli bakanlıklarda da alınan onaylar suda bile ozonun kullanıldığında herhangi bir sakınca olmadığını göstermektedir.

Bunun için de gerek ev temizliğinde gerekse depo ve ambarlarda da sık zaman aralıkları ile ozon uygulaması yapılması uygundur.

Ozonla depo temizliği depoda muhafaza edilen ürünün cinsi ne olursa olsun istenilen sık aralıklarda uygulanması uygundur.

Özellikle gıdaların depo alanlarında gıdaların kendine has kokuları birbirine karıştığında gıdaların bozulmasına sebep olabilmektedir.

Koku sadece rahatsızlık verdiğinde giderilmesi gereken bir olumsuzluk değildir. Bunun için de kokunun bakteri ve leke oluşmasında süreci hızlandırdığını sizlere belirtmek isteriz.

Mesela buzdolabınızda meydana gelen bir kokuyu temizlemediğinizde kısa süre sonra koku ile birlikte küf sorunun meydan geldiğine şahit olmuşsunuzdur.

Bu gibi sorunlar yüklü miktarda ürünün muhafaza edildiği depolarda sanıldığının aksine büyük maddi zararlar meydana getirebilmektedir.

Depo kötü koku giderme uygulaması yaptırmak ve ozon cihazı kiralamak v satın almak için firmamız arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.