Şap Nedir Nasıl Kurur?

Şap nedir nasıl kurur? sorusuna cevap vermemiz gerekirse çift tuz grubu içerisinde olan bileşiklerdir. Nasıl kurutulur? Şap mutlaka kurutma cihazı ile yapılmalı

Şap Nedir Nasıl Kurur?

Şap nedir nasıl kurur? sorusuna tanım ile cevap vermemiz gerekirse çift tuz grubu içerisinde olan bileşiklerdir. Nasıl kurutulur? Şap mutlaka kurutma cihazı ile yapılmalıdır.

Suyun içerisinde çözünebilmekte olan şap özellikle inşaat sektöründe çokça kullanılan bir malzeme olup sonrası yapılacak olan uygulamaların başlangıcıdır.

Bünyemizde bulunan, her türlü inşaat ortamında çalışan ve dayanıklılık olarak farklı özelliklere sahip nem alma kurutma cihazlarımız ile uygulanan şap işlemi sonrasında ortamda olmaması gereken nemi yoğunlaştırma işlemi ile ortamdan uzaklaştırıyoruz.  

Şap nasıl uygulanır sorusuna verilecek cevaplar değişkenlik göstermekle beraber elbette genel geçer olarak kabul edilen bir uygulama şekli mevcuttur.

Öncelikle şap dökülecek zeminde kir, toz vb. kirliliklerin olmaması gerekmektedir.

İnşaat artığı olarak tabir ettiğimiz moloz harç gibi atıklar şap atılacak olan zeminden arındırılmalıdır.

Şap atılacak olan zeminin dört kenar ve dört köşesinden teraziye alınmasıyla şap dökme işlemine başlanabilir.

Şap ne işe yarar sorusuna ise halk arasında verilen ve şapın kullanım alanına göre değişkenlik gösteren pek çok cevap verilebilir.

Ancak özellikle inşaat sektöründe şap zeminin izolasyonunu arttırmaya, görsel olarak zemine güzellik katmaya ve pürüzsüz bir zemin elde etmeye yaramaktadır.

Şap dökme işlemi çok hassas bir işlem olduğu için şapın atılması sırasında da sonrasında dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır.

Bu hususların başında öncelikle şap atma sırasında zemin etüdünün çok iyi yapılması gerekmektedir. Zemin etüdü sonrasında şap atılacak olan alan teraziye alınmakta ve etrafı çevrilmelidir.

Sonrasında şap atma işlemi tamamlanmalı ve etrafı çevreleyen ano adı verilen malzemeler kaldırılmalı ve kaldırıldığı anda vakit kaybedilmeden o kısmada şap uygulaması yapılmalıdır.

Şap, tüm alana mala ile yüzeysel olarak yayıldıktan sonra düzeltme işlemine geçilmelidir.

Ancak tüm bu işlemler sonrasında şap atma işleminin bittiğini söylemek yanlış olur.

Çünkü atılan şap bir an önce kurutulmalı ama bu kurutma yöntemi mutlaka cihaz yardımı ile yani şap kurutma cihazı yapılmalıdır.

Kurutma işlemi yapılırken kullanılacak olan cihaz ve yöntem şapın işlevini yerine getirebilmesi ve formunu bulabilmesi için son derece önemlidir.

İnşaatlarda genel olarak şap kurutma yöntemi olarak bekleme yöntemi kullanılması yaygındır.

Bu yöntem de şap atıldıktan sonra etrafı çevrilmekte ve kendi kendine kuruması beklenmektedir. Genel olarak yaz aylarında yapılan bu uygulama ile güneş ısısından faydalanılmaktadır.

Ancak bu yöntem ile şapın tamamının kurutulabilmesi mümkün olmamakta aynı zamanda şap sağlıklı bir şekilde kurutulamamaktadır.

İnşaat sektöründe şap kurutma da kullanılan bir başka yöntem ise elektrikli ısıtıcı yöntemidir.

Firmamız aracılığı ile kiralık nem cihazı temin etmek istediğinizde doğru olan cihazı hızlı bir şekilde sizlere ulaşmasında sizlerin vereceği bilgiler önem taşımaktadır.

Şap uygulaması yapılan alanın büyüklüğü alanın dış ortam ile bağlantısını ve adres bilgilerinizi bizimle paylaşmanız şap kurutma işleminizi doğru cihaz ile yapılmasını sağlayacaktır.

Şap kurutma hizmeti firmamızda sadece cihaz satışı olarak değil, aynı zamanda cihaz kiralaması olarak da verilmektedir.

Cihazlarımız kolay kullanıma sahip olup herhangi bir bilgi gerekmemektedir aslında klima mantığı ile hareket etmekte olup, kullanımı ise son derece kolaydır.

Şap nedir nasıl kurur? gibi sorulara elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık ve size kalan sadece şap kurutma hizmeti almak için firmamız ile bağlantıya geçmeniz uyguladığınız şapın daha hızlı, sağlıklı ve olması gerektiği gibi kurutulmasını sağlayacaktır.