Şap nem alma özellikle binaların zeminleri için son derece önemli bir uygulamadır.

Bu uygulamada yapılabilecek yanlış bir yöntem istenmeyen olaylar ve ciddi maddi külfetleri beraberinde getirecektir.

Şap nemi alma alışveriş merkezleri, kapalı otoparklar, hastaneler gibi zemin görüntüsünün ve temizliğinin önemli olduğu alanlarda mutlaka uygulanması gereken bir işlemdir.

Çünkü bu tarz yerlerde zeminin son derece temiz ve görsel anlamda parlak görünmesi gerekmektedir.

Bu parlaklık ve temizlik sadece şap atma uygulaması ile mümkün olabilmektedir.

Ancak bu şap atma uygulaması tek başına parlaklık ve temizliği sağlayamamaktadır.

Aynı zamanda şap atıldıktan sonra sağlıklı bir şekilde kurutulmalı ve bu kurutma işlemi de sadece şap nem alma cihazı ile yapılmalıdır.

Şap atılan alanın tamamı eşit bir şekilde kurutulmalıdır.

Bir kısmının çok fazla bir kısmının ise az kurutulması ilerleyen dönemlerde şap atılan zeminde ıslaklık, nemlenme ve rutubetlenme sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olur.

Bu durum zamanla şapın üzerine uygulanan diğer maddelerin deforme olarak kabarmasına ve görsel olarak kötü bir görüntüye sebep olmaktadır.

Şap atılan alanın büyüklüğü göz önünde bulundurularak kurutma cihazı tercihi yapılması gerekmektedir.

Ancak bu şekilde şap atılan alanın aynı zaman dilimi içerisinde ve vakit kaybedilmeden kurutulabilir.

Şap atılmış alan için uygun makine bulabilmek mümkün olmuyorsa alan belirli parsellere bölünmeli ve mutlak suretle bölünmüş olan bu parseller eşit bir şekilde kurutulmalıdır.

Bu şap kurutma işlemi yapılırken kurutma cihazının konum şekli son derece önemlidir.

Bu konuda profesyonel bir yardım almak izlenebilecek en akılcı yol olacaktır.

Firmamız aracılığı ile satın alabileceğiniz ya da kiralayabileceğiniz kurutma cihazlarını nasıl konumlandıracağınız konusunda da uzman personellerimizden destek alabilirsiniz.

Şap nem alma cihazı konumlandırmasının bu kadar önemli olmasının nedeni cihazın çok yüksek bir şekilde sıcak hava üflemesidir.

Bu sıcak hava gerektiğinden fazla yakın bir şekilde üflenirse şap atılan zemin gerektiğinden fazla nemsiz kalacağından bu kez de üzerine hiçbir şekilde farklı bir maddenin uygulanması mümkün olmamaktadır.

Tam tersi çok uzak konumlandırılırsa da şap atılan alanda bulunan nem ortamdan uzaklaşamayacak ve bu durumda da yine üzerine hiçbir şekilde uygulama yapılması mümkün olmayacaktır.

İşte bu sebeple şap nem alma kurutma işlemi son derece hassas ve kurutma uygulaması yapılırken son derece dikkatli olunması gereken bir işlemdir.

Firmamızla irtibata geçmeniz durumunda tam detaylı bilgi alabilecek olmanızı hatırlatır en doğru cihazı sorunlarınızı çözecek şekilde yerinize gelerek keşif yaparak sizi sunuyoruz.

#şapnemalma #şapnemialma #şapnemalmacihazı #şapnemialmacihazı

Faydalı Bilgiler

Şap Nemi Nasıl Alınır?

Şap nemi alma alışveriş merkezleri, kapalı otoparklar, hastaneler gibi zemin görüntüsünün ve temizliğinin önemli olduğu alanlarda mutlaka uygulanması gereken bir işlemdir. Çünkü bu tarz yerlerde zeminin son derece temiz ve görsel anlamda parlak görünmesi gerekmektedir.

Şap Hangi Cihaz İle Kurutulmalı?

İşte bu sebeple şap nem alma kurutma işlemi son derece hassas ve kurutma uygulaması yapılırken son derece dikkatli olunması gereken bir işlemdir. Firmamızla irtibata geçmeniz durumunda tam detaylı bilgi alabilecek olmanızı hatırlatır en doğru cihazı sorunlarınızı çözecek şekilde yerinize gelerek keşif yaparak sizi sunuyoruz.

Şap Kurutulurken Neye Dikkat Edilmeli?

Şap nem alma cihazı konumlandırmasının bu kadar önemli olmasının nedeni cihazın çok yüksek bir şekilde sıcak hava üflemesidir. Bu sıcak hava gerektiğinden fazla yakın bir şekilde üflenirse şap atılan zemin gerektiğinden fazla nemsiz kalacağından bu kez de üzerine hiçbir şekilde farklı bir maddenin uygulanması mümkün olmamaktadır.