Soğuk havada nem olur mu? sorusuna gayet açık bir şekilde cevap vermek gerekir ise evet olur burada önemli olan nem oluşumuna sebep olanı bulup yok etmektir.

Nemli ortamlar her türlü eşyaya olduğu gibi insanlar üzerinde de son derece olumsuz etkiye sahip olarak zarar vermektedir.

Nem alma ve kurutmanın faydası bu nedenle saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Daha yeni alınan bir çamaşır veya bulaşık makinasının birkaç yılda pas içinde kaldığını görmek, üzmekten öte insanları sinirlendirecek kadar sevimsizdir.

Ya da yeni elbise dolabının kapaklarının şiştiğini, artık kapanmadığını görmenin vereceği sıkıntıyı tahmin etmeye gerek bile yoktur.

Bir evin eşyalarına bile böylesine tatsız zararlar veren rutubetin ortamdan giderilmediği durumlarda insan üzerine olan etkisi de en az bu kadar sevimsiz olmaktadır.

Romatizmal hastalıklardan astım ve üst solunum yolu hastalıklarına kadar çok çeşitli rahatsızlıkların başlıca sebebi olan rutubetli ortamlarda nem alma faydaları konusu çok hassas bir konu olarak öne çıkmaktadır.

Havalandırması yeterli olmayan mekânların daha farklı yöntemler kullanılarak nemden arındırılması zaruri bir ihtiyaç olarak nitelenebilir.

Bu farklı yöntemlerden en önemlisi ise nem alma cihazı yardımı ile ortamdaki rutubetin giderilmesi olarak öne çıkar.

Ev, işyeri, depo, ardiye, fabrika veya her ne olursa olsun bir mekânda nem almanın faydaları uzun bir listeye karşılık gelmektedir.

Bir depoda bulunan mal da evdeki insan da rutubetten son derece olumsuz etkilenmekte, bunun doğal sonucu olarak sağlıkla ilgili çok sık problem yaşamaktadır.

Bebekler, hastalar ve yaşlıların bu durumdan diğer insanlara oranla daha fazla etkilendiği de ayrı bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gerçekten de nem hem insanların hem de her türlü eşyanın adeta çürümesine neden olmakta ve ortamdan uzaklaştırılması ile ilgili her tülü tedbirin alınmasını gerekli kılmaktadır.

Özellikle gıda depolanan alanlardaki nem ortamdan uzaklaştırılmadığında depodaki ürünlerin zarar görmesine ve hatta tamamen bozulmasına bile neden olmaktadır.

Daha da fenası görünür bir zarar olmadığı halde bakterilerin üremesinin artması neticesinde gıda zehirlenmelerine varan olumsuz sonuçlara çanak tutması açısından da nemlilik çok önemli bir sorundur.

Her türlü ortamda nem almanın faydası ile ilgili olumlu sonuç elde etmek için doğru cihazı doğru kapasite ile kullanmak önemlidir.

Bu cihazlar yapısı gereği ortamdaki havayı vakumlayarak alır ve içerisindeki bir soğuk plakaya çarpmasını sağlar. Bu sayede hava içerisindeki su buharı aniden yoğunlaşarak sıvılaşır ve cihazın haznesinde birikir.

Çok sorulan bu soru Soğuk havada nem olur mu? Başta dediğimiz gibi olur nem olayı daha çok hava olayı ile değildir içten gelen neme sebep olan sorunu bulup çözmektir.

Su buharından bu şekilde arındırılmış olan hava cihaz tarafından ortama yeniden üflenerek iade edilir.

Uzun süreli bir döngü neticesinde hacimde bulunan havanın tamamı su buharından arındırılabilmektedir.

Nem almanın faydası ile ilgili beklentilerin tam olarak elde edilebilmesi için hacim ve kapasite ölçeğinin doğru çalıştırılması gerekir.

Büyük bir hacim için küçük bir cihaz seçimi yetersiz bir sonuç elde edilmesine neden olacaktır.

Ancak gereğinden daha büyük bir cihazı seçmek de gereksizce para harcamak anlamına geleceğinden bir o kadar anlamsız ve gereksiz bir durumdur.

En doğru olan şey ve en iyi sonucu elde etmenin yolu ihtiyaç duyulan kapasiteyi doğru belirlemek ve buna uygun olan cihazı edinmek olmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilir nem alma kurutma cihazları hakkında bilgi ve kiralama fiyatlarını alabilirsiniz.

#soğukhavadanemolurmu #sıcakhavadanemolurmu #nemalma #nemalmacihazı #nemalmakurutma

Faydalı Bilgiler

Soğuk Havada Nem Olur mu?

Soğuk havada nem olur mu? sorusuna gayet açık bir şekilde cevap vermek gerekir ise evet olur burada önemli olan nem oluşumuna sebep olanı bulup yok etmektir. Nemli ortamlar her türlü eşyaya olduğu gibi insanlar üzerinde de son derece olumsuz etkiye sahip olarak zarar vermektedir.

Havada Nem Olur mu?

Çok sorulan bu soru Soğuk havada nem olur mu? Başta dediğimiz gibi olur nem olayı daha çok hava olayı ile değildir içten gelen neme sebep olan sorunu bulup çözmektir. Su buharından bu şekilde arındırılmış olan hava cihaz tarafından ortama yeniden üflenerek iade edilir.

Nem Alma Faydalı mı?

Nem almanın faydası ile ilgili beklentilerin tam olarak elde edilebilmesi için hacim ve kapasite ölçeğinin doğru çalıştırılması gerekir. Büyük bir hacim için küçük bir cihaz seçimi yetersiz bir sonuç elde edilmesine neden olacaktır. Ancak gereğinden daha büyük bir cihazı seçmek de gereksizce para harcamak anlamına geleceğinden bir o kadar anlamsız ve gereksiz bir durumdur.