Otel Odalarında Pis Koku Giderme ve Nem Kurutma

Bazen tatil için bazen toplantı amacıyla otele gidildiğinde otel odalarında konaklıyoruz ve bu süreçte pis ve rutubetli bir ortam bizleri çok rahatsız edecektir.

Otel 5 yıldızlı bir otel olsa bile yerler sürekli silindiği için ıslak kalmasından dolayı, nemden dolayı, nemin duvarlara işlemesine bağlı olarak oluşan rutubetten dolayı ya da sizden önce oteli kullanan kişilerden kaynaklanan sebeplerle kötü kokabiliyor.

Hatta odayı sizden önce kullanan kişinin mantar ve benzeri rahatsızlığı olabiliyor ya da bulaşıcı bir hastalığı olabiliyor.

Otel odalarında kötü koku giderme için otelin temizlikçileri odayı temizleseler bile koku çıkmayabiliyor.

Hele hele duvara işleyen nemden kaynaklanan rutubet kokularından kurtulmak sorunu kökten çözmediğiniz sürece pek mümkün olmuyor.

Böyle durumlar için oteller, teknolojik temizleme yöntemlerinden faydalanmaya başladılar. Bu yöntemlerin başında ise ozon ve ozonlama geliyor.

Otel odalarında pis koku giderme için kullanılan ozon teknolojisinin yan etkisi olmadığı gibi hijyenik bir ortam sunması ve insan sağlığını ön planda tutması bakımından da tercih edilmesi gereken bir yöntem oluyor.

Mantarları, virüsleri, küfleri, bakterileri ve çeşitli organizmaları öldüren ozon sayesinde hijyenik ortamlar sağlandığı gibi otel odaların en büyük derdi olan sigara kokuları, yere dökülen yiyecek ve içeceklerin yaydığı kokular, otel odalarındaki banyo ile tuvaletlerden kaynaklanan kokular.

Otel Odası için Sadece Ozonlama İşlemi Yeterlimi?

Otel odası mümkün olduğu kadar temiz olmalı ve aynı zamanda temizliği zamanında yapılmalı, özellikle de nem veya rutubet olmaması gereklidir.

Nem ve rutubet olan bir kapalı alan bizi çok rahatsız edecek ve aynı zamanda sağlığımıza zarar verecek duruma dahi geleceğinden belli aralıklarla mutlaka bu odalar bir kurutma cihazı sayesinde mutlaka nem kurutma işlemi yapılması gerekir.

Pis kokular sadece ozonlama uygulaması ile giderilmez, ozonlama belli bir süre için kokuyu alacak fakat nem ve rutubeti önlemeyecektir bunun için mutlaka kurutma işlemi olmak zorundadır.

Nem ile rutubet kaynaklı kokular, merkezi havalandırma ile klimadan kaynaklanan kokular, benzeri sebeplerden kaynaklanan oda kokularını da ozonlama sistemi ile yok etmek mümkün oluyor.

Ozonlama ile eklenen ozon atomu sayesinde oluşturulan ozon gazı, istenmeyen kokuların moleküllerinin birbiri ile olan bağlantıları kesiliyor ve oda temizliğini gerçekleştiriyor.

Ozon Kullanımında İnsan Sağlığına Zarar Verir mi?

Doğal olan ozonun yan etkisi bulunmuyor. Tekrar oksijene dönüşüyor ve kanserojen içermiyor.

Ama yine de ozonlama işlemi olurken yanında fazla kalınmamalı.

3 oksijen atomunun bir araya gelmesi ile oluşan ozon, çok güçlü okside ve dezenfekte  etme özelliği sayesinde dünyanın her tarafında içme suyu amacıyla kullanılan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılıyor.

Pis koku giderme için de kullanılan ozon, sağlık sektöründe de kullanıldığı için güven veriyor.

İnsanın olduğu her yerde güvenle kullanılacak en yeni teknoloji olan ozon teknolojisi sayesinde mucizevi sonuçlar alınıyor.

Herkese uygun çözümler sunan teknoloji sayesinde sağlıklı bir ortam, ekonomik bir şekilde sunuluyor.

Siz de otel odalarında pis koku giderme ve nem kurutma işleminde olumlu sonuçları olan ozon teknolojisinin avantajlarından faydalanmak istiyorsanız.

İşyerinizde, evinizde ya da otelinizde yani bulunduğunuz her yerde temizlik için ozon mucizesini  yaşamak istiyorsanız size bir telefon kadar yakınız.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde hem ozonlama hem kurutma için farklı tür de olan profesyonel cihazlarımızı kiralayabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

Otel Odası için Sadece Ozonlama İşlemi Yeterlimi?

Otel odası mümkün olduğu kadar temiz olmalı ve aynı zamanda temizliği zamanında yapılmalı, özellikle de nem veya rutubet olmaması gereklidir. Nem ve rutubet olan bir kapalı alan bizi çok rahatsız edecek ve aynı zamanda sağlığımıza zarar verecek duruma dahi geleceğinden belli aralıklarla mutlaka bu odalar bir kurutma cihazı sayesinde mutlaka nem kurutma işlemi yapılması gerekir. Pis kokular sadece ozonlama uygulaması ile giderilmez, ozonlama belli bir süre için kokuyu alacak fakat nem ve rutubeti önlemeyecektir bunun için mutlaka kurutma işlemi olmak zorundadır.

Ozon Kullanımında İnsan Sağlığına Zarar Verir mi?

Doğal olan ozonun yan etkisi bulunmuyor. Tekrar oksijene dönüşüyor ve kanserojen içermiyor. Ama yine de ozonlama işlemi olurken yanında fazla kalınmamalı. 3 oksijen atomunun bir araya gelmesi ile oluşan ozon, çok güçlü okside ve dezenfekte etme özelliği sayesinde dünyanın her tarafında içme suyu amacıyla kullanılan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılıyor.

Otel Odalarında Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Otel odalarında kötü koku giderme için otelin temizlikçileri odayı temizleseler bile koku çıkmayabiliyor. Hele hele duvara işleyen nemden kaynaklanan rutubet kokularından kurtulmak sorunu kökten çözmediğiniz sürece pek mümkün olmuyor. Böyle durumlar için oteller, teknolojik temizleme yöntemlerinden faydalanmaya başladılar. Bu yöntemlerin başında ise ozon ve ozonlama geliyor.