Isıtıcı ile şap nemi kurutma işleminin yapılması şapın olması gereken formu bulması için gereklidir.

Kurutma cihazı ile şap kurutma son derece hızlı ve kolay olmaktadır.

Makinenin sahip olduğu özellikler ile şap kurutma operasyonu kısa zamanda asıllaştırılmakta ve bütün kurutma sağlanabilmektedir.

Isıtıcı ile şap nemi kurutma hızlı olduğu kadar son derece güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Makine şap kurutma operasyonunu süratli bir biçimde hakikat eştirebilmek için ara vermeden çalışma özelliğini kullanmaktadır.

Makine bu özelliği kullanırken hiçbir biçimde ısınmamakta ve performansından hiçbir şey kaybetmemektedir.

Makinenin motor kısmının ısınmadan saatlerce çalışabilmesi üstün Alman teknolojisinin bir yapıtıdır.

Makinenin sıcak hava üflediği menfezleri ile motor kısmına ayırıcı bir malzeme konularak makinenin ısınması önlenmiş ve yangın tehlikeleri bertaraf edilmiştir.

Nem Kurutma cihazı yüksek üfleme gücü ile şap kurutma işlemini kısa sürede gerçekleştirmektedir.

Ancak bu operasyonların yapılması esnasında özellikle dikkat edilmesi gereken ve uygulama yanılgısı yapılmaması gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Bu hususların başında makinenin sahip olduğu üfleme eforundan maksimum seviyede faydalanabileceği bir biçimde alana yerleştirilmesi gelmektedir.

Şap kurutma uygulamasında dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli husus tüm alanın denk bir biçimde ve aynı sıcaklıkta kurutulması zorunluluğudur.

Şayet kurutma operasyonu yapılırken bu husus dikkate alınmaz ise şap atılan alanın üzerine rastgele bir malzemenin uygulanması muhtemel olmamakta.

Uygulanan malzemelerde çok kısa vakit içerisinde biçim bozukluklarına uğrayarak deforme olmaktadır.

Şayet alan aşırı geniş bir alan ise burada uygulanması gereken en uygun yöntem alanı emin kısımlara ayırmak ve dağılan bu kısımları denk uzaklıkta, denk sıcaklıkta ve denk vakitler dâhilinde kurutmak olmalıdır.

Bu biçimde kurutulan şap atılmış alanda ıslama ve rutubetlenme olasılığı netlikle kalmamakta ve şap uzun seneler süresince kullanılabilecek vaziyette olmaktadır.  

Isıtıcı ile Şap nemi kurutma işleminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise şapın sadece yüzeysel olarak değil en aşağıdan en yukarıya kadar kurutulması gerekliliğidir.

Şayet bu biçimde bir kurutma operasyonu yapılmazsa şap atılan alanın yüzeyinde kalan nem zamanla dibe inmekte ve şap atılan alan içten içe ıslayarak ilerleyen yarıyıllarda meselelerin ortaya çıkmasına ve şapın üzerine uygulanan malzemelerden istenilen verimin alınamamasına neden olacaktır.

Şapı yüzeysel olarak değil derinlemesine kurutabilmek için kullanılması gereken makine Nemtek şap kurutma makinası olmalıdır.

Nemtek farklı kapasitelere sahip cihazları ile çok büyük alanlarda bile gerekli kurutmayı sağlayabilmekte ve şapın formunu bulmasına yardımcı olmaktadır.

#ısıtıcıileşapnemikurutma

Faydalı Bilgiler

Isıtıcı Ne Kadar alanı Isıtarak Kurutur?

Şayet alan aşırı geniş bir alan ise burada uygulanması gereken en uygun yöntem alanı emin kısımlara ayırmak ve dağılan bu kısımları denk uzaklıkta, denk sıcaklıkta ve denk vakitler dâhilinde kurutmak olmalıdır. Bu biçimde kurutulan şap atılmış alanda ıslama ve rutubetlenme olasılığı netlikle kalmamakta ve şap uzun seneler süresince kullanılabilecek vaziyette olmaktadır.

Şap Nemi Isıtıcı Makinesi ile Giderilir mi?

Isıtıcı ile Şap nemi kurutma işleminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise şapın sadece yüzeysel olarak değil en aşağıdan en yukarıya kadar kurutulması gerekliliğidir. Şayet bu biçimde bir kurutma operasyonu yapılmazsa şap atılan alanın yüzeyinde kalan nem zamanla dibe inmekte ve şap atılan alan içten içe ıslayarak ilerleyen yarıyıllarda meselelerin ortaya çıkmasına ve şapın üzerine uygulanan malzemelerden istenilen verimin alınamamasına neden olacaktır.

Islak Şap Kurutulmazsa Ne Olur?

Ancak bu operasyonların yapılması esnasında özellikle dikkat edilmesi gereken ve uygulama yanılgısı yapılmaması gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususların başında makinenin sahip olduğu üfleme eforundan maksimum seviyede faydalanabileceği bir biçimde alana yerleştirilmesi gelmektedir. Şap kurutma uygulamasında dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli husus tüm alanın denk bir biçimde ve aynı sıcaklıkta kurutulması zorunluluğudur.