Bina Nem Alma

Bina Nem Alma

Bina nem alma oturma amacıyla yapılan ya da farklı amaçlarla kullanılan tüm eski ve yeni binalarda nem, küf ve rutubet oluşması gayet normal bir durumdur.

Nem oranı belli bir seviyede olduğu sürece bu nem sıkıntı yaratmaz fakat aşırı nem oluşması bazı sıkıntıları getirmektedir. 

Nem alma cihazı kullanımı bulunan ortamda havanın kaliteli olmasını sağlıyor ve konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır.

Fakat nem oranı olması gerekenden yüksekse bina nem alma işleminin yapılarak binanın neminin alınması ve buna istinaden nem kurutulması gereklidir.

Binada nem sorunu ilk yapıldığı zamandan beri yaşanıyorsa yalıtımının doğru bir şekilde yapılmadığının ve inşaat halinde iken nem kurutma işleminin yeterince uygulanmadığını söylemek mümkündür.

Türkiye’de inşa edilen binalarda ısı yalıtımı yönetmeliğine göre uyulması gereken bazı standartlar olsa da yeterli denetimler olmadığı için uygulanamıyor.

Bu da binalarda nem oranının olması gerekenden yüksek olmasına sebebiyet veriyor.

Isı yalıtımının yapılmaması, bina yapımında hataların olması, çatı yapımında hataların olması yani çatıda sızıntı olması küf oluşumuna neden oluyor.

Yağmur suyu tahliye borularındaki hatalar da rutubet oluşumuna zemin hazırlıyor.

Bina nem alma cihazları ile binanın nemi alınsa da binanın yapımı esnasında oluşan hataların giderimi gerçekleştirilmeden nem alma kalıcı olarak gerçekleşmiyor.

Bu yüzden profesyonel bir destek alarak neme sebep olan sorunların garantili bir şekilde kökünden çözülmesi yerinde bir işlem olduğundan nem alma sorunu bu sayede kalıcı olarak çözülüyor.

Bina nem alıcı cihazlar kullanılarak binanın nemi yüzde 40 – yüzde 50 seviyelerine düşürüldüğünde ortam kaliteli hale geliyor ve konforlu bir yaşam alanı oluşuyor.

Bina nemi sadece bina inşaatı sırasında yapılan hatalardan değil, yapımdan sonra iklim şartlarından dolayı binada terlemenin oluşması, yağmurun yağması, karların erimesi mutfakta yemek yapılması, banyoda banyo alınması, insanların nefes alıp vermesi ve benzeri birçok etken de binada nem olayını meydana getiriyor.

Havadaki fazla nem, bina nem alma cihazı ile alınmadığı takdirde eşyaların, insanlar ile ortamda bulunan canlıların ve binanın olumsuz yönde etkilenmesine yol açıyor.

Bina nem alma için uygun nem alıcı cihazlar kullanılıyor. Sanayi tipi nem alıcılar endüstriyel alanlarla inşaat kurutmalarında ev tipi nem alıcılar ise evlerde ve ofislerde kullanılıyor.

Nem alma cihazı satın alınırken ev tipi diye hemen almamak eve en uygun nem cihazını almak gerekiyor.

Bir örnek vermek gerekirse 50 metrekarelik bir salona 9 BTU klima alındığında klima o alan için nasıl etkisiz kalıyorsa evdeki ortamlar için de uygun bir nem alıcı almakta fayda bulunuyor.

Bunun için de nem alma cihazı satan firmaların konusunda uzman personelinden bilgi almak ve nem alıcıları bilinçli olarak almak lazım.

Bina nem alma cihazı almak istiyorsanız konusunda uzman müşteri temsilcilerimiz ve teknik elemanlarımız size gerekli desteği sağlayarak size en uygun nem alıcıyı almanızı sağlayacaktır.

Bina nem alma konusunda uzman desteğine ihtiyacınız varsa binadaki nemin alınarak bina nemini uygun seviyeye garantili bir şekilde getirmek için uzman ekibimiz size bir telefon kadar yakın.

#binanemalma #binanemialma #binanemalmakurutma #binanemalmacihazı