Duvar Küfü Önleme

Duvar Küfü Önleme

Binanıza içten içe zarar veren rutubet ve duvar küfü önleme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Küf oluşumu durup dururken ortaya çıkmaz.

Aksine neme bağlı olarak oluşan yoğun rutubetin zaman içerisinde dışa vurması ile meydana gelir. Küfün sadece yüzeysel olarak temizlenmesi küfün tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamaz.

Bunun için piyasada bulabileceğiniz genel temizlik malzemeleri içerisinde bulunan küf temizleyicileri ile geçici bir süreliğine küfün renk değişimi meydana getiren görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz.

Duvarlarda meydana gelen rutubet zaman içerisinde duvarlında yapısını bozmaktadır. Aynı zamanda kalın beton zeminlere bile rutubetin ne kadar zarar verdiğini ve içten içe yıprattığını hepimiz bilmekteyiz.

Kalın duvarlara bile bu kadar zararlı olabilen rutubetin bir diğer olumsuz yönü de küf ve pas gibi bakterileri de meydana getirmesidir.

Duvar küfü önleme konusunda alacağınız profesyonel yöntemler ile küf ve duvarlarda meydana gelebilecek çeşitli renk değişikliklerini de önleyebilirsiniz.

Duvarların tavan ile birleşme noktalarında küf oluşumu daha fazla meydana gelmektedir.

Siz değerli müşterilerimizin bu noktada bilmesi gerekenlerin başında evinizdeki küfün hangi noktadan meydana geldiğidir.

Rutubetin oluştuğu yerlerdeki hasar tespitinin ve aynı zamanda rutubet yoğunluğunun ölçülmesi uygulanacak temizlik yöntemini belirlemek için de oldukça önemlidir.

Duvarlardaki rutubet sadece koku vermekle kalmaz aynı zamanda önlemi alınmayan bir rutubet de eşyalarınıza da sıçrayarak yapılarının bozulmasına sebep olabilmektedir.

Duvar kâğıdı görünüm açısından oldukça sık tercih edilen bir duvar dekorasyonu ürünüdür.

Ama rutubetli bir ortam mevcut ise duvar kâğıdı başlı başına bir sorun olabilmektedir. 

Duvar küf önleme firması olarak bu gibi durumlarda duvar kâğıdının sökülerek rutubet ve küf temizleme işleminin yapılmasını öneriyoruz.

Rutubet ve küf önleme cihazları hemen her ortamda kullanılabilmektedir. Özellikle en çok etkili olduğu alanlar ise ıslak ve nemli duvarlardır. Kurutma işleminin %100 oranında yapılması bu cihazların kesinlikle garantili sonuçlar vereceğinin de bir göstergesidir.

Duvar küf önleme hizmetimiz özellikle depo duvarlarında ve zemin katlardaki duvar ve zeminlerde devam etmektedir. Duvarlarda meydana gelen küfün önlenmesi için hemen herkesin bildiği bir diğer uygulamada duvar boyası ile küfü kapatmadır.

Bu işlem sizlere geçici bir süre hizmet verecektir. Bunun için paranızı sokağa dökmemek adına bu gibi geçici çözümler yerine hem binanızın sağlığı ve uzun ömürlü kullanımı için hem de sizin sağlığınız için duvar küf önleme cihazı tercih etmelisiniz.

Duvarlarda meydana gelen küf rutubetten dolayı meydana gelmektedir. Genelde duvarlardaki rutubet binadaki ısı yalıtım eksikliğinden meydana gelmektedir. Bunun için rutubet hasar tespiti yaptırırken gerekli olan tadilatları da yaptırmalısınız.

Evinizin cephesi de rutubet oluşumunu tetikleyen öğeler arasında yer almaktadır. Engellenemeyecek olan bu gibi öğelere sahipseniz küf oluşumunu alabileceğiniz küçük önlemler ile bir nebze de olsa engelleyebilirsiniz.

Firmamız ile iletişime geçerek duvar küf alma ve kurutma işlemleri ve küf kurutma cihazları hakkında bilgi alabilirsiniz. Rutubete bağlı olarak meydana gelen küf aslında bir mantar türüdür.

Bolca bakteri üreten ve neme bağlı olarak hızlı çoğalan küf bulaştığı hemen her noktanın yapısını bozmaktadır.

Küf önleme cihazları kullanıldıktan sonra gerekli olan dezenfekte maddeleri ile de ortamın temizlenmesi gerekmektedir.

Firma olarak ev hanımlarına küf temizleme konusunda tavsiyemiz kesinlikle kurutma işlemi yapılmadan çamaşır suyu gibi kimyasal çözünürlük oranları fazla olan temizlik malzemeleri ile direkt olarak küfü temizlememelisiniz.

Beton zeminlere ve duvarlara verdiği zarar kadar insan sağlığını da olumsuz yönde etkileyen küf sorununu daha fazla yoğunlaşmadan çözmeniz gerekmektedir.

Küf ve rutubet konusuna sizlere garantili ve kesin sonuçlar veren firmamız ile iletişime geçerek duvar küfü önleme hizmet detayları ve küf önleme cihazları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

#duvarküfönleme #duvarküfüönleme #duvarküfalma #duvarküfügiderme

Duvar Küfü Önleme