Islak Şap Kurutma

Islak Şap Kurutma

Islak şap kurutma işlemi şap atılan beton zeminin de şapın ıslaklığından etkilenip deforme olmaması için yapılması zorunlu olan bir şap kurutma işlemdir.

Islak şap nemi kurutma işleminin bir diğer faydası ise şap uygulamasının üzerine yapılacak olan malzemelerin çok daha sağlıklı bir şekilde uygulanıp, uzun ömürlü ve kullanışlı bir şekilde yıllarca kullanılmasını sağlamasıdır.

Islak şap nem kurutma işini yapabilmek için mutlak suretle şap kurutma cihazı kullanılması gerekmektedir.

Kurutma cihazı haricinde kullanılacak olan yöntemler ve cihazlar şapa yarar sağlamamakla birlikte hem şap hem şapın atıldığı betona zarar verir.

Zemine de şapın üzerine uygulanacak olan diğer materyallere zarar veriri, emek ve zaman kaybını da beraberinde getirmektedir.

Şap atma işlemi atılan beton zeminin düz ve pürüzsüz bir hal alabilmesini sağlamaktadır.

Ancak bu pürüzsüzlüğün elde edilebilmesi için sadece şap atma işleminin yapılması yeterli olmaz

Şap atma işleminin yanı sıra kurutma işleminin de sağlıklı bir şekilde yapılması halinde istenilen pürüzsüzlük elde edilebilmektedir.

Bu şekilde bir düz ve pürüzsüz zemin elde edebilmek için atılan şapta çok hassas bir şekilde çalışılması gerekmektedir.

Islak şap kurutma cihazının üstün üfleme gücü ile kurutulması gereken şap gereğinden fazla kurutulduğunda ya da olması gereken sıcaklıktan çok daha fazla bir sıcaklığa maruz kaldığında ıslak olan şap özelliğini yitirir.

Deforme olarak atıldığı beton zemine de zarar vermekte ve üzerine hiçbir şekilde farklı bir uygulama yapılmaz konuma gelmektedir.

Bu nedenle kurutma işlemi yapılırken şap atılan alanın büyüklüğü, temin edilecek olan kurutma cihazının kapasitesi ve kurutma cihazının şap atılan alana doğru bir şekilde yerleştirilmesi konularına dikkat edilmelidir.

Bu konulardan herhangi birinde yapılacak olan en küçük bir hata, kurutma işleminin tamamının işe yaramaz duruma gelmesine, zaman ve emek kaybıyla maddi kayıplara neden olmaktadır.

Şap atılma sonrasında zemin üzerinde kalan ıslaklığın kurumasında kullanılan yöntemler arasında bulunan bekleme yöntemiyle doğrumu?

Kurutma işlemi şapın üzerinde ıslaklığın kurumasını sağlamakta ancak nemin ortamdan uzaklaştırılmasını sağlamamakta aksine şapın derinliklerine inip şap atılan beton zemini etkilemesine neden olmaktadır.

Şapın sadece yüzeysel olarak kuruması ilk bakışta yeterli gibi gözükmekte olsa da şapın üzerine uygulanacak olan diğer materyallerin uygulanmasına geçildiğinde bu kurutmanın yeterli gelmez.

Şap üzerine uygulanan malzemeler zamanla deformasyona uğrayarak zaman, vakit ve maddi kayıpların meydana gelmesine neden olmaktadır.

Şap atılmadan öncesi işlemde çok önemli olup şap atımına hazır olması gerekli olup sonrası yapılacak işlem için hazır hale getirilmesi gereklidir.

Islak şap kurutma hakkında bilgilendirme o kadar çok ki sadece burada anlatmaya kalksak zaman yetmez o yüzden en doğru bilgileri ve size gerekli olacak doğru kurutma cihazı temini için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Uzman personelimiz şap uygulanacak olan yere gelerek tüm bilgilendirmeyi size sunacak ve size sadece şap kurutma cihazını kiralama yapmak olacaktır.

Kurutulacak olan şap büyüklüğü ne olursa olsun firmamız elindeki profesyonel cihazlar ile şap kurutulmasını olması gerektiği gibi yaparak sorunsuz bir şekilde size işi teslim eder.

Bizden şap kurtulmasını yaptırın veya yaptırmayın hiç önemli değil en azından doğru bilgilendirmeyi kazanmış olup yanlış işlemi uygulatmayın.

Dediğimiz gibi bizi aramanız menfaatinize olacaktır.

#ıslakşapkurutma #ıslakşapnemkurutma #ıslakşapnemikurutma #şapkurutma #şapnemkurutma #şapnemikurutma