Şap kurutma uygulaması şap atımın hemen ardından vakit kaybedilmeden yapılması gereken ve mutlaka şap kurutma cihazı yardımı ile bir şap nem alma kurutma işlemidir.

Şap kurutma uygulamasının geciktirilmesi şapın su içerisinde hızlı bir şekilde çözünür özellikte olmasından dolayı işlevini kaybetmesine neden olmaktadır.

Şap nem kurutma uygulaması sadece şap kurutma cihazı kullanılarak yapılmalıdır. Şap kurutma cihazı dışında herhangi bir farklı cihaz ile atılan şapın kurutulması ilerleyen dönemlerde binada rutubetlenme sorunu ile karşı karşıya kalınmasına sebep olmaktadır.

Neden şap kurutulmalı sorusuna verilebilecek en kısa cevap olarak binada nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşılaşmamak için şap uygulamasının yapılmasının ardından kurutulması gerekmektedir cevabı verilebilir.

Şap, betonarme zemin üzerine atılan bir malzeme olup, atılan zeminin toz, kir vb. zararlı maddelerden arındırılması zorunludur. Aksi takdirde şap beton ile birleşemeyeceğinden işlevini yerine getiremeyecektir.

Ayrıca şapın kurutulması sırasında şap malzemesine yapışan toz ve kirler şap atılan alanın pürüzsüz olmamasına neden olacaktır.

Şap malzemesi su içerisinde rahatlıkla çözünebilen bir madde olduğundan, üzerinde kalan nem ne kadar çabuk kurutulursa o kadar kısa sürede beton ile birleşecek ve istenilen sonucu verecektir.

Şap üzerinde nemin kalması şapın kısa sürede çözünmesine ve işlevini yitirmesine sebep olacaktır.

Şap kurutma cihazları şapın üzerindeki nemi ortamdan kaldırmak ile yetinmemekte aynı zamanda şapın derinliklerine inerek şapın tamamında bulunan nemi ortamdan kaldırmayı sağlamaktadır.

Şap kurutma cihazı şap üzerinde mevcut olan nemi yoğunlaştırma tekniğini kullanarak suya dönüştürmekte ve kendi deposunda hapsetmektedir.

Cihazların büyüklükleri sahip oldukları depolarının kapasiteleri ile ölçülmekte olup, büyük alanlarda kullanılacak olan cihazların büyük depolara sahip olması gerekmektedir.

Şap kurutma işlemi yapılırken kurutmaya ara verilmesi şapın kurutulmamış tarafından kurutulmuş tarafına nemin hızlı bir şekilde sirayet etmesine neden olacağından şap kurutma işlemi yapılırken mümkün olduğunca ara vermeden yapmak şap malzemesinin formunu daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde bulmasına yardımcı olacaktır.

Şap nem kurutulması işlemi yapılırken ilk şap atılmış olan noktadan son şap atılmış noktaya doğru gelinmesi hususuna dikkat edilmelidir.

Ayrıca kullanılacak olan şap kurutma cihazının deposunun büyük olması hatta mümkünse yoğuşmalı hortum teknolojisine sahip olması çok daha hızlı bir şekilde kurutma işleminin tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Yoğuşmalı hortum teknolojisine sahip cihazlar şap üzerinde bulunan nemi ortamdan uzaklaştırdıktan sonra suya dönüştürmekte ve depo içerisinde hapsetmeden bir tahliye hortumu sayesinde direk olarak dışarıya boşaltmaktadır.

Bu sayede şap kurutma işlemi çok daha hızlı bir şekilde yapılabilmekte ve şap malzemesi beton üzerindeki işlevini uzun süre ve sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmektedir.

Şap kurutma uygulaması her binada atılan şaptan sonra mutlaka yapılması gereken bir uygulama olup, binanın uzun ömürlü olmasından tutunda düz ve pürüzsüz bir zemine sahip olmasına kadar pek çok faydası bulunmaktadır.

Tek başına şap atma işleminin binaya hiçbir faydası bulunmamaktadır. Şap kurutma işleminin gerçekten bina üzerinde bir fayda sağlaması amaçlanıyorsa kurutma işlemi de mutlak suretle kurutma cihazı ile yapılmalıdır.

Şap nemi kurutulması işlemlerinde hız ve kontrol çok önemlidir. Şap malzemesi diğer tüm inşaat malzemelerinden çok daha hızlı bir şekilde su içerisinde çözünebildiğinden hızlı bir şekilde kurutulması gerekmektedir.

Hızlı bir şekilde kurutma işlemini yaparken de alanlar arasında atlama yapmamak için bir o kadar da kontrollü olunması gerekmektedir.

İşte bu hız ve kontrolü size sağlayacak olan tek cihaz şap kurutma cihazıdır. Şap kurutma cihazlarını kullanırken ekstra bir efor sarf etmenize gerek bulunmamaktadır.

Cihazlar tamamen klima mantığı ile çalışmakta olup, kendi kendilerine şap kurutma işlemini hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler.

Şap kurutma uygulaması yapacağınızda firmamız ile bağlantıya geçerek şap kurutma cihazı satın alımı ya da kiralaması yapabilirsiniz.

Kurutma işlemi yapacağınız alanın büyüklüğü ve adres bilgilerinizi firmamız ile paylaşmanız halinde en doğru cihaz adresinize kadar firma personellerimiz tarafından getirilecek ve cihaz çalışır bir şekilde tarafınıza teslim edilecektir.

#şapkurutmauygulaması #şapkurutma #şapnemkurutulması #nedenşapkurutulmalı #şapnemkurutmauygulaması

Faydalı Bilgiler

Neden Şap Kurutulmalı?

Neden şap kurutulmalı sorusuna verilebilecek en kısa cevap olarak binada nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşılaşmamak için şap uygulamasının yapılmasının ardından kurutulması gerekmektedir cevabı verilebilir.

Şap Hangi Cihaz İle Kurutulur?

İşte bu hız ve kontrolü size sağlayacak olan tek cihaz şap kurutma cihazıdır. Şap kurutma cihazlarını kullanırken ekstra bir efor sarf etmenize gerek bulunmamaktadır. Cihazlar tamamen klima mantığı ile çalışmakta olup, kendi kendilerine şap kurutma işlemini hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler.

Şap Nemi Nasıl Kurutulur?

Şap nem kurutma uygulaması sadece şap kurutma cihazı kullanılarak yapılmalıdır. Şap kurutma cihazı dışında herhangi bir farklı cihaz ile atılan şapın kurutulması ilerleyen dönemlerde binada rutubetlenme sorunu ile karşı karşıya kalınmasına sebep olmaktadır.