Muğla Sıva kurutma işlemi bina sektöründe yapılması gereken bir uygulama olmakla birlikte sıva uygulaması yapı olarak da ıslak ve kurutulması gereken bir işlem olduğu için kurutma kısmı için kesinlikle profesyonel cihazları tercih edilmelidir.

Sıva sonrası nem kurutma yapılmadığı takdirde sıva yapılan bir yüzeyde nemin oluşması oldukça kolaydır.

Nem oluşumu için uygun bütün şartlar sıva gibi kalın ve ıslak olan bir yüzeyde bulunmaktadır.

Nem oluşumunun önüne geçilmeden sıva ıslaklığının önemsenmemesi nem ile birlikte rutubeti de beraberinde taşıyacaktır.

Yapılarda yeni yapılan bir sıva nem ve rutubet oluşumu hemen fark edilmediği için, sıva yüzeyi tam olarak kurumadan yani sadece yüzeysel olarak kurutularak diğer işlemlere geçilmektedir.

Sıvanın üst yüzeyinin kuru olması demek iç yüzeyinin de kurumuş olduğu anlamına gelmemektedir. Bizler bu kuruluk testini yaparak nem ve ıslaklık ölçümünü yapmaktayız.

Böylece kurutma cihazının sıva ile kaplı olan yüzeyde ne kadar daha işlem yapması ve hangi bölgeye ağırlıklı olarak kurutma işlemini yapması gerektiğini daha kolay tespit edebilmekteyiz.

Sıva kurutma işleminin yapımında cihazların kullanılması ile birlikte cihaz kullanımının da kontrollü bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Sıva ve şap kurutma işlemlerinin her inşaat firmasında profesyonel cihazlar kullanılarak yapıldığını söylemek yanlış olur.

Maliyetli olduğu düşüncesi ile sadece güneş ışığından faydalanılarak kurutma işleminin yapılması ülkemizde ve dünya genlinde de oldukça yaygındır.

Bu kurutma işlemi eksik ve yetersiz bir kurutma işlemidir.

Sadece sıva kaplı olan alanın görünen kısmının kurutulması güneş ışığı ile ancak mümkün olabilmektedir. Sıvanın ıslaklığının giderilmesi sıva yapılırken her aşamada yapılmalıdır.

Sıva sonrası nem alma işleminin de yapılması ile sıvanın tamamen kurutulması sağlanabilmektedir.

Sıva uygulaması tamamen bittikten sonra değil; belirli bir katman atıldıktan sonra ilk kurutma işleminin yapılması kurutma işlemini daha da kaliteli bir hale getirecektir.

Kurutma işlemi yapılırken aynı zamanda sıvanın yapılmasındaki asıl amaç olan yüzeydeki pürüzsüzlük de sürekli olarak kontrol edilmelidir.

Muğla Sıva kurutma işleminin aşamalı olarak yapılması aynı zamanda yüzeydeki pürüzsüzlüğü de korumak için önemlidir.

Islak olan bir sıvanın şekil olarak da pürüzsüzlüğünü koruması için kurutma cihazları ile uygulamanın desteklenmesi gerekmektedir.

Islak veya nemli olan bölgede kurutma sonrasında kalabilecek en küçük bir ıslaklık bile yeniden sıva ve beton içinde zaman içinde dağılacak ve nem oluşumu yeniden başlayacaktır.

Peki, sıva sonrası kurutma gerekli mi? Kurutma işleminin farklı metotlar uygulanılarak yapılabileceğinden de bahsetmiştik.

Fakat nemli olan bir sıvanın yapı tamamlandıktan sonra bile etkisinin devam edeceğini de göz önünde bulundurursak sıvanın daha yapım aşamasında iken kurutulması gerektiğine tekrar dikkat çekmek isteriz.

Yeni yapılan ve üzerine farklı bir uygulama yapılmayan sıva kaplı yüzeyin kurutulması daha kolaydır.

Oysa duvar boyası ve diğer kaplama ürünler ile üzeri kaplanmış ve uzun yıllardır kullanılmakta olan bir yapıdaki eski sıvanın nemini almak daha zor bir işlemdir.

Bunun için de yine yüksek ısı verme kapasitesi olan kurutma ve nem alma cihazlarını tercih edebilirsiniz.

Kurutma cihazları sadece sıva kaplı yüzeylerde değil tüm ıslak ve nem almış yüzeylerde kesin sonuçlar verecek kapasiteye sahiptir.

Muğla Sıva kurutma işlemi yapılmasına rağmen kullanmakta olduğunuz binanızda duvar içlerinde ve sıvasında nem tespit edilmiş ise bu sorunun çözümü için de su ve gider tesisatlarının kaçak kontrollerinin yapılmasında fayda olacaktır.

Kurutma cihazları hakkında uzman kadromuz ile iletişime geçerek sıva sonrası kurutma ve diğer kurutma alanları için detaylı bilgiye erişmek isterseniz bizleri dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. 

#muğla #muğlasıvakurutma #sıvakurutma #sıvanemkurutma #sıvasonrasınemkurutma

MUĞLA SIVA KURUTMA

Faydalı Bilgiler

Sıva Sonrası Nem Kurutma Gereklimi?

Peki, sıva sonrası kurutma gerekli mi? Kurutma işleminin farklı metotlar uygulanılarak yapılabileceğinden de bahsetmiştik. Fakat nemli olan bir sıvanın yapı tamamlandıktan sonra bile etkisinin devam edeceğini de göz önünde bulundurursak sıvanın daha yapım aşamasında iken kurutulması gerektiğine tekrar dikkat çekmek isteriz.

Sıva Sonrası Nem Alma Gereklimi?

Sıva sonrası nem alma işleminin de yapılması ile sıvanın tamamen kurutulması sağlanabilmektedir. Sıva uygulaması tamamen bittikten sonra değil; belirli bir katman atıldıktan sonra ilk kurutma işleminin yapılması kurutma işlemini daha da kaliteli bir hale getirecektir.

Sıva Nemi Nasıl Kurutulmalı?

Yeni yapılan ve üzerine farklı bir uygulama yapılmayan sıva kaplı yüzeyin kurutulması daha kolaydır. Oysa duvar boyası ve diğer kaplama ürünler ile üzeri kaplanmış ve uzun yıllardır kullanılmakta olan bir yapıdaki eski sıvanın nemini almak daha zor bir işlemdir. Bunun için de yine yüksek ısı verme kapasitesi olan kurutma ve nem alma cihazlarını tercih edebilirsiniz.