Küf Alma Cihazı

Küf alma cihazı içeriğindeki bir vantilatör yardımıyla ortamdaki havayı vakumlayan cihazlar, bu havanın cihazda mevcut bulunan soğuk bir plakla temasını sağlar.

Küf Alma Cihazı

Küf alma cihazı olarak da bilinen ve aslında rutubet gideren cihazların çalışma prensibi aslında soğuk havalarda camların buğulanmasından daha farklı bir kurala dayanmaz.

Isıtılmış durumda bulunan odalarımızda var olan su buharı, ortamda dolanırken soğuk bir yüzey olan cama temas eder ve burada hemen yoğunlaşma eğilimine girer.

Bunun sonucu olarak da camdan su sızıntıları aşağıya, duvarlara doğru akar.

Küfü alma cihazı için benzer bir kuraldan hareket ettiklerini söylemek yanıltıcı olmaz.

İçeriğindeki bir vantilatör yardımıyla ortamdaki havayı vakumlayan cihazlar, bu havanın cihazda mevcut bulunan soğuk bir plakla temasını sağlayarak neminin burada yoğunlaşmasını sağlar.

Ardından nispi nem düzeyi düşürülmüş olan havayı yeniden ortama üfler.

Sürekli devam eden döngü sayesinde ortamdaki nem cihaz içerisinde yoğunlaştırılarak bir haznede depolanmış ve böylece rutubet giderilmiş olur.

Rutubetin en belirgin etkisi olan küfü gidermek için bu şekilde küf alıcı cihaz kullanmak son derece yerinde bir seçim olarak karşımıza çıkar.

Çeşitli modelleri bulunan bu cihazları kullanılacak yerin hacmi ile orantılı olarak seçmek ve doğru bir şekilde kullanmak gerekir.

Modern teknolojinin bulduğu çözümlerden birisi olan küf alıcı cihazlar sayesinde ev ve işyerlerinde rutubetin olumsuz ve son derece yıkıcı etkilerinden korunmak mümkün olmaya başlamıştır.

Böylece hem binalar hem de içerisinde yer alan ve çoğu son derece kıymetli hatta antikalardan, pahalı diğer eşyalara varıncaya kadar her türden değerli varlık nem ve küften korunabilmektedir.

Cihaz seçiminde nem alma, yani hava içerisindeki rutubeti yoğunlaştıracak ünitesinin kapasitesine dikkat etmek gerekir.

Ne kadarlık bir hacimde kullanılacağına göre seçim yapmak ve karar vermek en doğru olanıdır.

Küf alma cihazı sayesinde rutubetin en kötü ve en çok göze batan etkilerinden birisi olan küf oluşumunun önüne geçebilmek mümkün olmaktadır.

Aksi halde duvar diplerinde, pencere kenarlarında, daha kötüsü dolap içleri gibi havalandırılması pek de kolay olmayan noktalarda oluşan küfler hem kötü koku yaymakta hem de birçok eşyayı kısa sürede kullanılamaz hale getirmektedir.

Gerek ev tipi kullanım gerekse sanayi tipi diye adlandırılabilecek mekânlarda kullanmak amacıyla tasarlanmış tüm küf alma cihazı modelleri insan sağlığı açısından da son derece önemli ve olumlu katkılar sağlamaktadır.

Rutubetin giderilmesi sayesinde çok daha sağlıklı ortamlar elde edilmekte ve bunun doğal sonucu olarak da insan sağlığına hatırı sayılır bir katkı yapılmış olmaktadır.

Yaşanan tüm mekânlardaki nemin giderilmesi, ısıtma maliyetlerinin düşmesini sağlamakta ve böylece astımdan romatizmaya birçok hastalığın tetikleyicisi olan rutubetin bir başka olumsuz etkisi de uzaklaştırılmış olmaktadır.

Hangi açıdan bakılırsa bakılsın rutubet giderme işlemi son derece yararlı ve gerekli bir uygulama olarak karşımıza çıkar.

Firmamızdan satın alabileceğiniz yada kiralayabileceğiniz uygun fiyatlar ile küf alma cihazını kolaylıkla temin edebilirsiniz.

#küfalmacihazı #küfalıcı